chrześcijańska grupa studencka

Tragedia

Stanęliśmy jako naród w obliczu niewyobrażalnej tragedii, która nie tylko pochłonęła wiele ofiar i pozostawiła w smutku członków ich rodzin i przyjaciół, ale także uderzyła w funkcjonowanie państwa jako instytucji w sposób dotąd niespotykany. Zdarzenia związane z katastrofą samolotu z udziałem pary prezydenckiej i wielu osób z życia publicznego są absolutnie bezprecedensowe na skalę światową. Z takimi wydarzeniami i ich potencjalnymi konsekwencjami nie musiał zmierzyć się żaden naród, przynajmniej za naszego życia. Odpowiedzialność, jaka spada na rządzących, którzy muszą zaradzić zaistniałej sytuacji, jest olbrzymia. Bez wątpienia jest to również dla naszego narodu wstrząs duchowy. Nie jesteśmy w stanie w tym krótkim apelu odmalować duchowego tła tych wydarzeń i ich proroczego znaczenia, ale gdybyśmy mogli to uczynić, z pewnością odnieślibyśmy wrażenie, że dokonuje się coś, co przekracza nasze zdolności pojmowania. I chociaż nie rozumiemy wszystkiego, to ponieważ od lat modlimy się za nasz kraj, jesteśmy pewni, że sytuacja pozostaje pod Bożą kontrolą, a Jego plany dla nas są dobre.

Stając w bojaźni przed Bogiem i pokoleniem, w którym przyszło nam żyć, chcemy wezwać do 40-dniowego postu i modlitwy za nasz naród i rządzacych. Jeśli kiedykolwiek istniała potrzeba stanięcia w wyłomie za nasz kraj, to z pewnością jest to ten moment. Nie mamy wątpliwości, że stoimy na progu wielkiego duchowego przełomu, o którym „wielokrotnie i wieloma sposobami” mówił do nas Pan Bóg. Musimy w jedności uniżyć się przed naszym Panem w sposób szczególny. Ufamy, że Duch Święty nam w tym pomoże. Stajemy w miejscu złamania i słabości, ale jednocześnie z ufnością w sercach, że Ten, który jest Panem Wszechświata, naszym Stworzycielem i Zbawicielem, pochwyci nas jak nigdy dotąd. Wszyscy bardzo tego potrzebujemy.

Dlatego wzywamy wszystkich do zaangażowania się w modlitwę i post od poniedziałku, 12 kwietnia do soboty 22 maja 2010. Zachęcamy, aby modlić się o następujące rzeczy:

– Prośmy o pochodzącą od Boga jedność dla całego narodu – niech zostaną usunięte wszystkie niszczące, szkodliwe podziały.

– Módlmy się, by Pan Bóg wylał na nasz kraj ducha modlitwy, błagania i upamiętania; w pierwszej kolejności prośmy o tego ducha i duchową wrażliwość na Boży głos dla nas samych. Iz 55, 6-9

– Błogosławmy rządzących naszym krajem, a w szczególności Premiera Donalda Tuska i całą Radę Ministrów oraz Marszałka Sejmu, Bronisława Komorowskiego, pełniącego obowiązki Prezydenta. Prośmy, aby Bóg obdarzył ich nadzwyczajną mądrością, odwagą i pokojem. Wołajmy do Boga, aby wykonała się Jego wola przy wyborze osób na ważne stanowiska w Polsce, które w nagły sposób są teraz do obsadzenia. Przy 19,21; Psalm 20

Módlmy się o stosunki polsko – rosyjskie. Błogosławmy naród rosyjski, sprzeciwiając się wszelkim możliwym słowom niechęci i oskarżenia, jakie mogą być wypowiadane w związku z tragedią pod Smoleńskiem. Niech raczej Bóg sprawi pojednanie między Polakami a Rosjanami.

W miarę upływu czasu i rozwoju sytuacji będziemy podawać kolejne tematy modlitwy.

Liderzy Ruchu „Polska dla Jezusa”

Reklamy

3 Komentarze

 1. pawlus

  Nie jesteśmy świadomi wielu rzeczy i obok tego co się stało, nie można przejść tak po prostu.

  14 kwietnia 2010 o 20:27

 2. magda

  Warto stanąć w modlitwie o nasz kraj, o nasz naród, o nasz rząd!

  13 kwietnia 2010 o 16:22

  • Mon

   to jest ten moment…

   14 kwietnia 2010 o 19:38

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s