chrześcijańska grupa studencka

Więcej niż przyjaciele

Biblia w wielu miejscach podkreśla jak ważne jest utrzymywanie właściwych przyjaźni. „Sprawiedliwy winien starannie dobierać przyjaciół, gdyż droga bezbożnych wiedzie ich na manowce” Przyp. 12, 26. Jeśli prawdą jest, że upodabniamy się do ludzi, z którymi spędzamy czas, musimy wybierać sobie przyjaciół bardzo uważnie.

W naszych poszukiwaniach nie powinniśmy stawiać na pierwszym miejscu takich cech jak wygląd zewnętrzny, talenty, bogactwo, inteligencja czy popularność. Liczy się przede wszystkim to, czy taka osoba kocha i boi się Pana. Jeśli Twój przyjaciel jest osobą, która zrobi wszystko, aby żyć w doskonałej harmonii z Bogiem, będzie Ci on udzielać czegoś z Bożej dobroci za każdym razem, kiedy będziecie przebywać razem.

Bóg nie chce, żebyśmy byli zaprzęgnięci w jedno jarzmo z niewierzącymi, nie znaczy to jednak, że w ogóle mamy nie mieć nic do czynienia z ludźmi, którzy nie znają Pana. Wręcz przeciwnie. To my jesteśmy narzędziem, przez które może On innym pokazywać siebie. Jednak najbliższe relacje, te które mają wpływ na nasze życie, powinniśmy zawierać z ludźmi którzy kochają i boją się Pana.

Diabeł wie jak bardzo ważne są relacje w życiu człowieka i jak trudno jest nam żyć bez poczucia przynależności. On wie jak wielka jest korzyść z ich posiadania i że nigdy nie dojdziemy do wszystkiego, do czego Bóg nas przeznaczył, jeśli nie będziemy należeć do „duchowej rodziny”. Właśnie dlatego nieustannie próbuje zrywać, bądź mącić w naszych relacjach. Jednak to my jesteśmy tymi szczęściarzami, którzy mają po swojej stronie kogoś znacznie potężniejszego, najlepszego i niezawodnego przyjaciela. Myślę, że każdy już wie o kim mówię:) Dlatego ważne jest budowanie i podtrzymywanie relacji, ale przede wszystkim walka o nie w modlitwie!

Marta Demczuk

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s